close
تبلیغات در اینترنت
جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری

منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش منظره ای زیبا از سواحل کولالام پور منظره ای زیبا از سواحل بنگلادش

این متن قابل ویرایش می باشد:
تذکر برای استفاده از سئو قالب: ✿ بلاکهایی که استفاده نمیکنیداز قالب خارج کنید ✿ استایل انجمن در صورت عدم استفاده از قالب خارج کنید
خطای استاندارد قالب از کد نویسی نمی باشد وچندین بار چک شده است✿ سرعت بارگذاری قالب و استاندارد کد نویسی و سئو فوق العاده بالا می باشد
✿✿ از دست زدن به اجزای اصلی قالب یا برداشتن لینک طراح و سئو موجب ناراحتی ما می شود قطعا حرام خواهد بود ✿✿
معرفی و اخبار سایت

خانه جاذبه های گردشگری فصل گل وگلاب

نویسنده: ادمین | تاریخ : دوشنبه 17 ارديبهشت 1397 بازدید : 13
ادامه مطلب

چرا به سیستان و بلوچستان سفر کنیم؟

نویسنده: ادمین | تاریخ : پنجشنبه 06 ارديبهشت 1397 بازدید : 12
ادامه مطلب

5 نکته برای سفر به ارمنستان

نویسنده: ادمین | تاریخ : پنجشنبه 30 فروردين 1397 بازدید : 11
ادامه مطلب

روز جهانی موزه و رایگانی موزه ها

امروز روز جهانی موزه است و طبق اعلام سازمان فرهنگی گردشگری وزارت ارشاد، تمام موزه های دولتی کشور رایگان هستند. بر آن شدیم تا به معرفی موزه های تهران بپردازیم:

موزه ملی ایران

8.    موزه ملی ایران

نشانی: خیابان امام خمینی، مجموعه تاریخی باغ ملی، خیابان پروفسور رولن

روزهای بازدید: همه روزهای هفته به غیر از دوشنبه ها و ایام سوگواری به اضافه تعطیلات رسمی

•   بهار و تابستان: 9 صبح تا 6 بعدازظهر

•    پاییز و زمستان: 9 صبح تا 5 بعدازظهر

موزه ملی ایران را موزه مادر نیز می نامند. موزه ملی پیشینه 75 ساله دارد و به دو بخش مجزا تقسیم می شود: موزه ایران باستان و موزه دوره اسلامی که به ترتیب در سال های 1316 و 1375 خورشیدی ساخته شده و گشایش یافته اند. 

موزه ملی ایران از نظر بزرگی، تنوع و کیفیت آثار جزو بزرگ ترین موزه های جهان نیز به شمار می رود. این موزه نخستین موزه ایران به شمار می رود و وابسته به سازمان میراث فرهنگی است. این موزه 13 بخش مجزا دارد. این بخش ها شامل کتابخانه و مرکز اسناد، روابط عمومی و روابط بین الملل، پایگاه اطلاع رسانی، پژوهشی تاریخ هنر ایران، پژوهشی تاریخ تمدن ملل و بخش های پیش از تاریخ، تاریخی، اسلامی، مهر و سکه، مرمت، بخش کتیبه ‌ها، عکاسی و حفاظت فیزیکی هستند. معمار این بنای تاریخی و زیبا، آندره گدار فرانسوی بود.

در این موزه می توان قدیمی ‌ترین آثاری که نشان دهنده حضور انسان در فلات ایران در حدود هشتصد هزار سال پیش است را از نزدیک دید. 

نویسنده: ادمین | تاریخ : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396 بازدید : 24
ادامه مطلب

غار کلماکره، ارزشمند و رازآلود

اکثرا غار کلکاکره را به واسطه گنج هایش میشناسند، گنج هایی که خیلی شان به چپاول رفتند و از آنها چیزی نصیب مردم ایران نشد.

 ایران سرزمینیست که همه باور داریم که در میان مردم جهان شناخته شده است، اما شاید واقعیت این باشد که حتی خود ما نیز هنوز به خوبی ایران را نمی شناسیم. جای جای این کشور پهناور را اماکن ناشناخته و جذاب در برگرفته که تنها عده کمی از وجودش خبر دارند. از طبیعت بکر و دست نخورده بگیر تا اماکن تاریخی با قدمتی چند هزار ساله. در این مطلب و مطالب بعدی، قصد داریم شما را تا آنجا که می توانیم با این اماکن آشنا کنیم. یکی از ناشناخته ترین های ایران، غار کلماکره در پلدختر لرستان است که از جاذبه های گردشگری لرستان محسوب می شود. از این مکان که گنج کلماکره لرستان نیز نامیده می شود، اشیای قدیمی یافت شده که ششمین گنجینه بزرگ دنیا محسوب می شوند. این اشیا مربوط به دوره مادها بوده که کوروش کبیر، پس از فتح بابل، آن ها را از بین النهرین به محل کنونی در لرستان منتقل می کند.

از آن ‌سال که نام «کلماکره» دهان‌به‌دهان گشت و پچ‌پچه‌هایی از «گنج پنهان» دزدان را وسوسه کرد و عاقبت ششمین گنجینه بزرگ مکشوفه دنیا به یغما رفت، ٢٧‌سال گذشته اما اسرار تاریخی غار کلماکره همچنان ناگفته است. تا پیش از غارتگری، دهلیز‌ها و مغاک‌های رسوبی تودرتوی کلماکره، مخفیگاه گنجینه‌ای ٢٧٠٠ساله بود و اکنون پس از سال‌ها، اشیای نقره‌گون، به‌جز خزانه موزه ایران باستان، موزه خرم‌آباد، تبریز و ایلام، به موزه‌های بزرگ لوور پاریس، سن‌پترزبورگ، مترو پلی‌تن، بریتیش میوزیم لندن و میهو ژاپن راه یافته‌اند و تعداد نامشخصی از گنجینه  هم به  دست قاچاقچیان افتاده  است.

نویسنده: ادمین | تاریخ : پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396 بازدید : 20
ادامه مطلب